Składniki KolagryDla urodyDla zdrowiaOpinia ZŻFiTGdzie kupić

Składniki KolagryKOLAGEN
Jest glikoproteidem czyli białkiem połączonym z cukrowcami.
Kolagen buduje skórę, kości, chrząstki, naczynia krwionośne, a nawet zęby. Kolagen nie należy do białek pełnowartościowych, ponieważ nie zawiera cysteiny i aminokwasów aromatycznych.
Kolagen stanowi 25% wszystkich białek organizmu. Zbudowany jest z aminokwasów, przede wszystkim glicyny (30-35%), proliny (12%), hydroksyproliny (10-11%) i alaniny (11%). Kolagen ma postać helisy, zbudowanej z trzech spiralnie zwiniętych dookoła siebie łańcuchów polipeptydowych. Makrocząsteczka kolagenu nosi nazwę tropokolagenu. Kolagen jest wytwarzany przez komórki tkanki łącznej – fibroblasty. Do syntezy (proces hydroksylacji proliny i lizyny do hydroksyproliny i hydroksylizyny) niezbędna jest witamina C (kwas askorbinowy – ascorbic acid). Stąd też przypisuje się witaminie C właściwości opóźniające starzenie skóry. Zwiotczenie skóry jest bowiem spowodowane brakiem odnowy włókien kolagenowych i spadkiem ich elastyczności.
Wpływa bardzo dobrze na giętkość i jędrność skóry.
Jego właściwości bardzo dobrze wpływają na stan skóry ciała. Składniki, które w sobie zawiera są doskonałym środkiem przywracającym młodość i koloryt skórze.
Kolagen można także zastosować w przypadku trądziku młodzieńczego. Daje to bardzo dobre efekty.
Sport oraz wiek to czynniki, które powodują niszczenie stawów. Kolagen jako, że jest składnikiem stawów i ścięgien, bardzo dobrze wpływa na regeneracje tych elementów. Generalnie mówiąc, stosowanie kolagenu może przyczynić się w dużym stopniu do regeneracji stawów, nawilżenia i ujędrnienia skóry. Spowolnia również proces starzenia skóry oraz regeneruje ją. Wygładza zmarszczki oraz zapobiega powstawaniu nowych. Doskonale zwalcza trądzik młodzieńczy i różowaty oraz wygładza blizny.

SKRZYP POLNY Equisetum arvense
Zawiera duże ilości rozpuszczalnej w wodzie krzemionki (10%), flawonoidy, saponiny, sterole i sole mineralne.
Krzem odgrywa bardzo ważną rolę jako składnik kości i moczu pełniąc w moczu rolę koloidu ochronnego, zapobiegając wytrącaniu się składników krystalicznych w drogach moczowych. Związki czynne zawarte w skrzypie zwiększają ilość wydalanego moczu, a wraz z nim szkodliwych produktów przemiany materii. Dzięki zawartości związków krzemu skrzyp ma duże znaczenie w procesach regeneracyjnych, wpływa na metabolizm kolagenu a w konsekwencji na gojenie się ran i odbudowę kości. Krzemionka w błonach śluzowych i w naczyniach krwionośnych, a zwłaszcza kapilarnych, przeciwdziała ich nadmiernej łamliwości, pękaniu, zmniejsza ich przepuszczalność. Odgrywa kluczową rolę w ochronie naczyń przed postępującym procesem miażdżycowym. Zapobiega pękaniu naczyń krwionośnych w mózgu ( udarom mózgu ). Skrzyp opóźnia proces starzenia się. Związki czynne zawarte roślinie poprawiają stan włosów i paznokci, są ważne w procesach odpornościowych. Ziele skrzypu jest szczególnie cenne dla ludzi w wieku podeszłym i dla kobiet karmiących, gdyż poprawia mineralizację kości. Ma działanie regulujące przemianę materii. Zaleca się stosowanie skrzypu do włosów w przypadku nadmiernej ich łamliwości i rozdwajania końcówek, łupieżu.

POKRZYWA Urtica dioica L.
Zawiera histaminę i śladowe ilości kwasu mrówkowego. Liście są bogate w chlorofil, ksantofil, karoten, witaminę C, K, B2, kwas pantotenowy oraz flawonoidy. Korzenie zawierają substancje o charakterze pektyn i polisacharydów oraz sterole, kwasy organiczne i sole mineralne.
Stosuje się ją w początkowym okresie cukrzycy, jako środek hemostatyczny w zaburzeniach krzepliwości krwi i krwawieniach wewnętrznych, a także w schorzeniach dróg moczowych i kamicy nerkowej, ze względu na działanie moczopędne. Pokrzywa uznawana jest za jedną z roślin najskuteczniej oczyszczających organizm i stosowana jest w długofalowych terapiach w schorzeniach reumatycznych i gośćcu. Intensyfikuje ukrwienie skóry, wzmacniając ją i zapobiegając łupieżowi, łojotokowi i wypadaniu włosów. Używana jest preparatach zapobiegających przerostowi prostaty i zmniejszających utrudnienia w oddawaniu moczu.
Znane są odżywcze właściwości pokrzyw – uzupełniają braki witamin i mikroelementów.

Kolagen dla zdrowia


Korzystne skutki zażywania Kolagry dla narządu ruchu.
KOLAGRA przyspiesza leczenie bólu na tle kontuzji narządu ruchu... >>


Kolagen dla urody


Od bardzo dawna poszukiwane są skuteczne sposoby przeciwdziałania zmarszczkom... >>


Składniki KolagryKOLAGEN
Jest glikoproteidem czyli białkiem połączonym z cukrowcami.
Kolagen buduje skórę, kości, chrząstki, naczynia krwionośne, a nawet zęby... >>Składniki KolagryDla urodyDla zdrowiaOpinia ZŻFiTGdzie kupićStrona główna